مزایا و معایب آنتی ویروس گوشی
  1. خانه
  2. اپلیکیشن گوشی موبایل
  3. آیا گوشی های موبایل نیاز به آنتی ویروس دارند؟
اپلیکیشن گوشی موبایل

آیا گوشی های موبایل نیاز به آنتی ویروس دارند؟

این آموزش مجله فندک اختصاص به این موضوع دارد که آیا واقعاً گوشی تلفن همراه نیاز به نصب آنتی ویروس بر روی خود دارد یا خیر؟ باید بدانید در دنیای امنیت همه چیز نسبی هست و هیچ چیز مطلقی وجود ندارد برای همین نصب کردن آنتی ویروس روی موبایل در…

دوره‌های در تخفیف

عجله کن! تکرار نمی شه…

این آموزش مجله فندک اختصاص به این موضوع دارد که آیا واقعاً گوشی تلفن همراه نیاز به نصب آنتی ویروس بر روی خود دارد یا خیر؟ باید بدانید در دنیای امنیت همه چیز نسبی هست و هیچ چیز مطلقی وجود ندارد برای همین نصب کردن آنتی ویروس روی موبایل در مواردی الزامی و در گاهی مواقع هم کاری بیهوده است.

گاهی اوقات ما شاهد این موضوع بودیم که حتی با وجود اینکه آپدیترین و بهترین انتی ویروس روی گوشی شخصی نصب بود با این وجود موبایل کاربر ویروسی و هک شد و اطلاعات حساس و مهمی را که در تلفن همراه داشت برای شخص نفوذگر فرستاده شد و ضرر و زیان زیادی را به همراه داشت.

توجه کنید در اکثر مواقع با آموزش هایی که ما به شما می دهیم اگر شما یکسری نکات و پیش‌فرض های امنیتی ساده را در دنیای دیجیتال رعایت کنید شاید نیاز به نصب آنتی ویروس روی دستگاه تلفن همراه خود نداشته باشید.

آیا نصب آنتی ویروس به امنیت گوشی موبایل کمک می کند؟

ببینید اکثر انتی ویروس های معتبر و قدرتمند دارای لایسنس و کد فعالسازی برای استفاده افراد دارند که شما باید این لایسنس ها را از شرکت های سازنده این آنتی ویروس ها تهیه کنید که اکثراً هم قیمت بالایی دارند.

راه حل دیگر هم که خیلی افراد استفاده می‌کنند نصب آنتی ویروس هایی با لایسنس جعلی و تقلبی هست که با روش‌هایی سیستم اعتبار سنجی لایسنس آنتی ویروس ها را از کار می‌اندازند و یا اصطلاحاً دور می‌زنند تا بتوانند به شکل رایگان از این آنتی ویروس ها به شکل رایگان استفاده کنند.

روش بالا به نظر من خطرناک ترین کارها هست چون اینجور آنتی ویروس ها هیچ اعتباری بهشون نیست و خودشان از صد تا ویروس بدترند.

مورد بعدی هم استفاده از آنتی ویروس های رایگان هست که اکثراً جنبه تبلیغاتی دارند و کارکرد موثری نخواهند داشت.

مزایا و معایب آنتی ویروس گوشی

جدا از این موارد می‌دانستید آنتی ویروس های حجم زیادی از منابع گوشی شما را مصرف می‌کنند و به طبع آن کند شدن گوشی و یا زود تمام شدن باتری گوشی از عوارض فعالیت آنتی ویروس ها در پشت صحنه گوشی همراه شماست.

چرا نباید روی گوشی موبایل انتی ویروس نصب کرد؟

یکسری دوستان هم هستند که وسواس بیش از حد دارند و چند عدد نرم افزارهای ضد ویروس روی گوشی یا تبلت خود نصب می کنند که در این صورت شاهد کاهش بازده یا همون راندمان گوشی هوشمند خود هستند.

دوستان من اصلاً اینجا نمی‌خواهم بگویم آنتی ویروس بد هست یا خوب! اتفاقاً استفاده از برنامه‌های ضد ویروس و باج افزار برای خیلی از افراد جامعه ضروری هست و استفاده نکردن از آن بیشترین خطر را برای آن گروه از افراد دارد.

آیا گوشی اندرویدی واقعاً نیاز به آنتی ویروس دارد؟

توجه کنید اکثر موبایل های هوشمند امروزی دارای سیستم عامل اندروید هستند پس در نتیجه هکرها هم علاقه دارند بیشترین وسعت را ویروس های آن ها در بر بگیرید برای همین اتفاقا گوشی های اندرویدی  بیشترین خطر را نسبت به سایرین حس می کنند.

من بیشتر مخاطبم گروهی از افراد هستند که می‌خواهند به شکلی حرفه‌ای تر و با درک درستی از موضوعات در فضای دیجیتال فعالیت کنند و حواسشان به موضوعات مختلف هست.

به هر حال در این ویدئو آموزشی سعی شد یکسری مسائل مهم وکاربردی بیان شود امیدوارم از دیدن این سری از آموزش‌ها نهایت لذت را برده باشید.