امنیت شبکه های اجتماعی

در این مطلب به بررسی امنیت شبکه های اجتماعی پرداخته است

امنیت شبکه های اجتماعی
امنیت شبکه های اجتماعی

 

هیچ شکی نیست که ارتباط اجتماعی دنیا را به یک مکان more تبدیل کرده‌است. در بیشتر موارد، این چیز خوبی است. اما همه این ارتباطات دسترسی بی‌سابقه‌ای به اطلاعات تجاری و تجاری مردم ایجاد می‌کنند. و این می‌تواند یک چیز بسیار بد باشد وقتی هکرها و scammers درگیر می‌شوند.

تسلیم کردن رسانه‌های اجتماعی یک گزینه منطقی نیست. اما ادامه دادن به این مساله منطقی نیست که شبکه‌های اجتماعی همیشه ایمن و ایمن باشند. شما باید گام‌هایی بردارید تا از شرکت تان در مقابل برخی از رایج‌ترین تهدیدات امنیتی رسانه‌های اجتماعی محافظت کنید. اینجاست که باید شروع کنیم.
خطرات امنیتی در شبکه‌های اجتماعی

Unattended حساب‌های وب سایت‌های ارتباط جمعی در امنیت شبکه های اجتماعی

این می‌تواند یک ایده خوب برای ذخیره دسته برند شما در تمام کانال‌های رسانه‌های اجتماعی باشد، حتی اگر شما برنامه‌ای برای استفاده از آن‌ها نداشته باشید. این به شما این امکان را می‌دهد که حضور مداوم در شبکه‌ها را حفظ کنید و این کار را برای مردم آسان می‌کند تا شما را پیدا کنند.

اما مهم است که حساب کاربری که استفاده نمی‌کنید را نادیده بگیرید، آن‌هایی که با استفاده از آن‌ها متوقف شده‌اید، یا آن‌هایی که اغلب از آن‌ها استفاده نمی‌کنید.

حساب‌های اجتماعی بی‌کار می‌تواند هدف هکرها باشد که می‌توانند پیام‌های تقلبی را تحت نام شما ارسال کنند.
دانستن این حساب unmonitored است، زمانی که آن‌ها کنترل را به دست آورند، می‌توانند هر چیزی را از اطلاعات غلط که به کسب‌وکار شما برای ارتباط با ویروس آسیب می‌زنند، ارسال کنند که باعث مشکلات جدی برای پیروان می‌شوند. و حتی متوجه نخواهید شد که مشتریان تان برای کمک به شما مراجعه کنند.

مقاله مرتبط : امنیت اندروید

خطای انسانی در امنیت شبکه های اجتماعی

همه اشتباه می‌کنند. در دنیای پر مشغله امروز، برای یک کارمند بسیار آسان است که به طور تصادفی شرکت را در معرض تهدیدات آنلاین قرار دهد. در حقیقت، ۷۷ درصد پاسخ دهندگان در مورد نظرسنجی امنیت اطلاعات جهانی بیستم گفتند که یکی از اعضای بی‌دقتی، محتمل‌ترین منبع تهدید cybersecurity بود.

یک چیز به سادگی کلیک روی لینک غلط یا دانلود فایل غلط ممکن است ویرانی ایجاد کند.
برنامه‌های حزب سوم

حتی اگر حساب‌های اجتماعی خود را قفل کنید، هکرها می‌توانند از طریق آسیب‌پذیری‌های در برنامه‌های شخص ثالث که با شبکه‌های اجتماعی بزرگ ادغام می‌شوند، دسترسی پیدا کنند.

برای مثال، هکرها دسترسی به حساب‌های توئیتر از فوربس و عفو بین‌الملل را با استفاده از یک عیب در برنامه کاربردی Counter تویی‌تر دریافت کردند که برای تحلیل تویی‌تر مورد استفاده قرار گرفت.

حملات و کلاه برداری امنیت شبکه های اجتماعی

کلاه برداری از وب سایت‌های ارتباط جمعی برای فریب دادن مردم در تحویل اطلاعات شخصی (مانند اطلاعات بانکی، رمزهای عبور و یا اطلاعات تجاری)استفاده می‌کنند.

یک رسوایی اجتماعی که اخیرا منتشر شد حاکی از آن است که هنرپیشه رووان Atkinson کشته شده‌است. (آقای بین و Blackadder هنوز زنده هستند.)

چیزی که شبیه یک لینک ویدئویی بود در واقع کاربران را به صفحه‌ای هدایت کرد که می‌گفتند کامپیوتر آن‌ها در قفل بوده‌است و یک شماره‌تلفن برای درخواست پشتیبانی وجود دارد. بجای تیم پشتیبانی، خط تلفن متصل به scammers است که به دنبال شماره کارت اعتباری و اطلاعات شخصی است. بدتر از آن، “نرم‌افزار حمایتی” که ارائه شده‌بود در واقع یک ویروس بود.

فیلمسازی به نام تایلر پری به تازگی ویدئویی را در فیسبوک منتشر کرده‌است که به طرفداران هشدار می‌دهد که قربانی حقه‌های giveaway به استفاده از نام او نشوند. او گفت که تیم او باید هر روز ۱۰، ۲۰، ۳۰، ۳۰ از این چیزها را تعطیل کند.
حساب‌های imposter

تعداد حساب‌های پشتیبانی اجتماعی تقلبی در ربع سوم سال ۲۰۱۶ دو برابر شده‌است و در سال ۲۰۱۷. این حساب‌ها مشتریان شما را هدف قرار می‌دهند، آن‌ها را فریب می‌دهد تا اطلاعات محرمانه را تحویل دهند و اعتبار خود را در این فرآیند لکه‌دار کنند.

حساب‌های imposter همچنین ممکن است تلاش کنند تا کارمندان خود را به تحویل اعتبار ورود به سیستم برای سیستم‌های سازمانی هدایت کنند.

حملات بدافزار و هک ها امنیت شبکه های اجتماعی

هکرهای رسانه‌های اجتماعی پیچیده‌تر شده‌اند. Hackers به حساب‌های کاربری بزرگ تویی‌تر، از کایلی Jenner و مارک Zuckerberg، تا چند نمایش HBO به دست آورده‌اند.
این هک ها نسبتا بی‌خطر بودند. برخی دیگر جدی‌تر هستند.

به عنوان مثال، هکرها از یک پروفایل جعلی برای اتصال با کارکنان سازمان‌های هدف گرا استفاده کردند و فایلی به اشتراک گذاشتند که به مهاجمان دسترسی از راه دور به کامپیوترهای کاری قربانیان را می‌داد.

تنظیمات حریم خصوصی امنیت شبکه های اجتماعی

به نظر می‌رسد که مردم از خطرات بالقوه حریم خصوصی استفاده از رسانه‌های اجتماعی آگاه هستند. یک بررسی اخیر نشان داد که تقریبا دو سوم مردم “بسیار کم” یا “هیچ” اعتماد به شبکه‌های اجتماعی زمانیکه به حفاظت از حریم خصوصی می‌رسد ندارند.

سایت فندک  آموزش امنیت دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *