خطرات استفاده فیلترشکن رایگان
  1. خانه
  2. امنیت دیجیتال
  3. خطرات استفاده از فیلترشکن / خطر امنیتی نصب فیلتر شکن ها
امنیت دیجیتال

خطرات استفاده از فیلترشکن / خطر امنیتی نصب فیلتر شکن ها

در مجله آموزشی فندک امروز مقاله‌ای حساس و مهم را انتشار می‌دهیم در خصوص مضرات و خطرات استفاده از هر فیلترشکن یا گذر از تحریم رایگان که همه جا هم پخشه و دسترسی بهش کار سختی نیست. صحبت کنیم. و موارد جالبی را خدمت شما عزیران در خصوص دانلود فیلترشکن…

دوره‌های در تخفیف

عجله کن! تکرار نمی شه…

در مجله آموزشی فندک امروز مقاله‌ای حساس و مهم را انتشار می‌دهیم در خصوص مضرات و خطرات استفاده از هر فیلترشکن یا گذر از تحریم رایگان که همه جا هم پخشه و دسترسی بهش کار سختی نیست. صحبت کنیم. و موارد جالبی را خدمت شما عزیران در خصوص دانلود فیلترشکن رایگان کامپیوتر عرض کنم.

ببینید استفاده از vpn ها که در ایران بیشتر به نام فیلترشکن می شناسند… چه برای اندروید یا کامپیوتر امروزه در دنیا و ایران امری کاربردی هست و مزایای زیادی دارد. که اکثر کاربران در ایران بیشتر از جنبه‌های رفع و گذر از تحریم های بین‌المللی و بعضا داخلی استفاده می‌شود

اصلاً این vpn چیه؟

vpn مخفف سه کلمه Virtual Private Network است و استفاده از آن به معنی ایجاد یک شبکه خصوصی مجازی است و به شما این امکان را می‌دهد که یک اتصال ایمن و مطمئن را به یک شبکه دیگر از طریق اینترنت ایجاد کنید.

آیا نصب و استفاده فیلترشکن رایگان و روی کامپیوتر خطرناک است؟

از این VPN ها می توانید برای دسترسی به وب سایتهای محدود شده در منطقه و محل زندگی خود استفاده کنید ، محافظت از فعالیت‌های اینترنتی خود از قبیل وبگردی و… در مقابل کسانی که سعی در نظارت و مانیتور کار های شما در اینترنت دارند. همچنین استفاده از آن هنگام اتصال به اینترنت و وای فای های عمومی نظیر : فرودگاه ها / کافی شاپ و … خیلی کاربرد دارد.

خطرات استفاده فیلترشکن رایگان

هدف و فواید استفاده از فیلترشکن یا VPN چیه؟

مهم‌ترین دلیل استفاده از وی پی ان می‌توان به حفظ و تأمین امنیت کاربران در فضای مجازی و اینترنت و حفظ حریم خصوصی داده ها و اطلاعات خصوصی و حیاتی آنان هست. از آن در خیلی از سازمان ها و ادارات برای مصارف گوناگون کاربرد دارد.

نحوه طرز کار راهنمای فیلترشکن یا vpn را میگی چطوریه؟

به طور واضح و روشن بگم وقتی ما در اینترنت گشت زنی می‌کنیم و تبادل اطلاعات می‌کنیم در‌واقع تمامی این داده‌ها و اطلاعات ما به صورت ساده و بدون هیچ گونه سخت‌گیری های امنیتی جا به جا می‌شود و اگر هکر و یا هر شخص بدخواهی بیاید وسط این ارتباطات اینترنتی شما قرار گیرد اصطلاحاً می‌تواند آن را شنود کند و حتی سرقت و یا تغییراتی را روی داده‌های رد و بدل شده صورت دهد.

حالا vpn چطور به ما برای حفظ امنیت کمک می کنه؟

ببینید vpn یا فیلترشکن میاد بین شما و هدف مورد نظر که قصد ارتباط و تبادل داده با آن را دارید یک تونلی درست می‌کند و اطلاعات را به صورت رمزگذاری شده درون این تونل عبور می‌دهد و هر کسی که این وسط بخواهد اطلاعات را دزدی کند و به سرقت ببرد برایش سودی ندارد چون تمامی اطلاعات به صورت رمزگذاری هستند

برای همین هست که میگوییم استفاده از vpn فعالیت شما را از دید سایر افراد در اینترنت پنهان نگه می‌دارد . این همه از مزایای vpn گفتیم حالا به چند مورد از مسائل و مشکلاتی که استفاده از آن می‌تواند برای ما داشته باشد ذکر کنیم.

معایب و مضرات استفاده از فیلترشکن یا VPN ها برای گوشی یا کامپیوتر

  • شاید استفاده از vpn در کشوری که شما زندگی می‌کنید مجاز شناخته نشده باشد و دانلود و نصب آن غیرقانونی باشد
  • بعضی مواقع استفاده از فیلترشکنی یا vpn اینترنتی که ما بهش وصلیم را دچار اختلال می‌کند البته این مورد به ندرت دیده شده ولی به هر حال دیده شده
  • در اکثر مواقع به دلیل عبور ترافیکی مصرفی شما از داخل تونلی که vpn ساخته و انجام رمزگذاری روی اطلاعات شما معمولاً مقداری از سرعت اینترنت شما کاسته می‌شود وهمچنین بنا به دلایل ذکر شده حجم مصرفی بسته اینترنت مصرفی شما هنگام استفاده از سرویس وی پی ان افزایش پیدا می‌کند.

آیا ممکن هست فیلترشکن حاوی ویروس و بد افزار باشد؟

این مورد کاملا شایع هست زمانی که تلگرام در ایران مسدود شد تعداد زیادی از افراد مشغول دانلود فیلترشکن رایگان از هرجایی شدند . و جالب هست بدانید که 90 درصد فیلترشکن هایی که از مراجع غیر رسمی و نامعتبر دانلود می شوند در واقع ویروس و بدافزاری هستند که برچسب فیلترشکن بر خود دارند.

آیا فیلترشکن ها قابل هک شدن و لو رفتن اطلاعات هست؟

بله این سرویس ها هم امکان نفوذ به آن‌ها وجود دارند مخصوصاً این‌هایی که خدمات کاملاً رایگانی در این عرصه ارائه می‌دهند زیاد قابل اعتماد نیستند.

آیا امکان دارد فیلتر شکن ها سبب هک شدن تلفن همراه شود؟

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته در خصوص معایب و مزایای استفاده از فیلترشکن های رایگان و پولی نزدیک به ۳۰ درصد این سرویس های رایگان خودشان بعضا حامل ویروس و بد افزار بودند و سیستم کاربر را آلوده می‌کردند
در مواردی هم دیده شده اطلاعات کاربران را به صورت مخفی و غیر قانونی جمع آوری کرده و در اختیار افرادی دیگر قرار داده‌اند یا به فروش رساندن

بله اینکار اصلاً سخت و چندان دور از تصور نیست. وقتی شما حاضر می‌شوید از هر جایی که معلوم نیست منبعش کجا است برنامه دانلود می‌کنید باید هم این خطرات را بپذیرید.

چه بسا افراد زیادی که برای پیدا کردن و نصب فیلترشکن رایگان وارد هر سایت و کانال تلگرامی و … می‌شوند و در آنجا با عناوین جذابی مثل : بهترین فیلترشکن دنیا برای کامپیوتر / قوی‌ترین فیلترشکن ویندوزی دنیا و … رو به رو می‌شوند و آن‌ها را بدون توجه به کوچک‌ترین نکته امنیتی روی کامپیوتر یا گوشی هوشمند خود نصب می‌کنند و به راحتی در دام هکر ها می‌افتند.

حالا پس باید بفهمید که چرا در عنوان مقاله گفتم هر فیلترشکنی که رایگان هست و وعده‌هایی مثل سرعت عالی و … را می‌دهد را روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود نصب نکنید . که خطرات امنیتی در پی دارد. چرا که اگر این فیلترشکن ها را خود این افراد هکر کلاه سیاه و سودجو درست کرده باشند و به رایگان در اختیار شما قرار داده باشند می‌توانند به راحتی تمام فعالیت‌های شما را در اینترنت نظاره کنند.