دلایل هک شدن پیج اینستاگرام
  1. خانه
  2. امنیت دیجیتال
  3. علت ها و دلایل هک شدن پیج و صفحات اینستاگرام توسط هکرها
امنیت دیجیتال

علت ها و دلایل هک شدن پیج و صفحات اینستاگرام توسط هکرها

این آموزش کاربردی با عنوان علت هک شدن پیج اینستاگرام از مجموعه راهکار های امنیتی مجله آموزشی فندک به بررسی علت و چرایی هک پیج و صفحات اینستاگرام توسط هکرها می پردازیم و دلایلی را بیان می‌کنیم که اکثر هکر ها و نفوذگران به این خاطر در تلاش هستند که…

دوره‌های در تخفیف

عجله کن! تکرار نمی شه…

این آموزش کاربردی با عنوان علت هک شدن پیج اینستاگرام از مجموعه راهکار های امنیتی مجله آموزشی فندک به بررسی علت و چرایی هک پیج و صفحات اینستاگرام توسط هکرها می پردازیم و دلایلی را بیان می‌کنیم که اکثر هکر ها و نفوذگران به این خاطر در تلاش هستند که کنترل پیج اینستا شما را در دست بگیرند.

دوستان در زمینه تامین امنیت و بالابردن ضریب امنیتی برنامه اینستاگرام سعی کنید در گام اول یک اکانت اختصاصی با ایمیل شخصی خود داشته باشید و از خرید پیج هایی با تعداد فالوور بالا برای شروع فعالیت جدا پرهیز کنید.

طبق گزارشات شبکه فیلم و عکس محور اینستاگرام اکنون با بیش از یک میلیارد کاربر فعال در سرتا سر جهان تبدیل به غول رسانه های اجتماعی و ارتباطی شده است

در حالی که هدف این شبکه برای سرگرمی و به اشتراک گذاری تصاویر و اتفاقات روزمره است. اما ظاهراً تمایل هکر ها را به خود جلب کرده و آنها هم هدف های خود را در این شبکه اجتماعی انتخاب می کنند

علت های پنهان هک پیج و اکانت اینستاگرام

هکر ها در واقع بزارین بهتر بگم دزد های مجازی صفحات و پیج های اینستاگرام به هیچ کسی تقریبا رحم نمی کنند و نمی توان تشخیص داد هدف بعدی حمله آن ها چه قشری از جامعه است از افراد مشهور و معروف ثروتمند بگیر که بیشتر در معرض این حملات و از دست دادن پیج های خود هستند تا افراد عادی و…

هک صفحات برنامه اینستاگرام امروزه خیلی رواج پیدا کرده مثلا ممکنه شب بخوابید و صبح بلند شوید و ببینید صفحه خود را از دست داده اید!

گاهی اوقات شاهد این امر بوده ایم که پیج هایی که خیلی از موارد امنیتی را در اکانت خود فعال کرده بودند بازهم طعمه هکر ها شده بودند. پس هیچگاه امنیت صفحه خود در شبکه های اجتماعی را ساده نگیرید که بعدا دچار دردسر شوید.

آیا به راستی چرا هکر ها به صفحات شما حمله می کنند وسعی در هک کردن آن دارند. پشت صحنه این ماجرا علت های مختلفی می تواند داشته باشد ممکن هست افرادی از روی خصومت و یا کینه شخصی که نسبت به شما دارند سعی در به کنترل گرفتن پیج اینستاگرام شما دارند تا از آن طریق انتقامی از شما گرفته باشند

ممکن هست شما در صفحه شخصی اینستاگرام خود تعدادی عکس خصوصی داشته باشید وسؤ استفاده گران فضای مجازی سعی در بدست آوردن این تصاویر حالا به هرطریقی دارند.

تا به واسطه آن عکس و فیلم ها از شما اخاذی و یا حتی تهدیداتی در سایر امور بکنند. پس به این واسطه هست که کارشناسان حوزه امنیت دیجیتال توصیه أکید دارند که از به اشتراک گذاری عکس های خصوصی در کانال ها و شبکه های اجتماعی خودداری کنید.

دلایل هک شدن پیج اینستاگرام

پس همیشه قبل از اینکه اتفاقی و جرمی صورت بگرید حتما مراتب و پیشگیری های لازم امنیتی لازم را انجام دهید چون که شما نمی دانید عواقب این غفلت ورزی تا چه حد می تواند بزرگ و ترسناک باشد. و در چه ابعادی دامن گیر شما و حتی خانواده, دوستان و آشنایان شما شود.

این حالتی که پس از نفوذ به پیج اینستاگرام شما برایتان شرح دادم بدترین وضعیت و اتفاق ممکن برای اکانت شما هست علت هک شدن پیج اینستاگرام بعضی مواقع از روی سرگرمی عده ای هکر رخ می دهد یا مثلا برای قدرت نمایی و نشان دادن توانایی خود در عرصه مجازی سعی بر هک صفحات و پیج های مهم اینستاگرام می زنند.

پشت صحنه های هک پیج اینستاگرام چیست؟

حتی در بعضی موارد مشاهده شده دو تا شخص یا حتی شرکت در رقابت های تجاری سیاسی فرهنگی و… برای اینکه به طرف مقابل آسیب بزنند و او را از گردنه رقابت خارج کنند سعی می کنند با پرداخت مبالغی افرادی به اصطلاح هکر را ترغیب به حمله و هک کردن صفحات اجتماعی آن شخص مورد نظر می کنند.

این هک صفحات و پیج اینستاگرام اشخاص امروزه تبدیل به یک بازار سیاهی برای یکسری افراد شده هست که صفحات هک شده و از کنترل خارج شده را به نسبت میزان معروفیت و تعداد فالور, لایک و… قیمت گذاری و فروخته می شوند.

در مواردی هم این صفحات برای امور تبلیغاتی استفاده شده و ابعاد سؤ استفاده از پیج های هک شده هر روز داره بیشتر میشه مثلا فرض کنید تعدادی بالایی از پیج های هک شده در اینستاگرام به صورت زامبی وار با اهداف ومقاصد مختلف به اشخاص هایی که مد نظر دارند به قصد تخریب روانی و… حمله می کنند.

پشت صحنه این تهاجم به صفحات در شبکه های اجتماعی معلوم نیست و می توانند خطرات زیادی را برای هر شخص و جامعه ای داشته باشند.

در مواردی هم اگر پیگیر و به ردیابی این صفحات حمله کننده بپردازید. معمولا به این نتیجه می رسید که اکثر این ها یا تقلبی وجعلی هستند و شخص حقیقی پشت این ها نیست. یا بعضی از آن ها پیج های هک شده هستند که صاحبین آنها موفق به پس گرفتن صفحات خود نشدند.

پس با این اوصاف اگر خود پیج اینستاگرام دارید حتما موارد امنیتی را در آن بررسی کنید و یا اگر فرزندی دارید که در این شبکه ها فعالیت دارد حتما بر کار آن نظارت داشته باشید امیدوارم از خواندن این مقاله آموزشی لذت برده باشید.