معرفی کیبورد مناسب برای برنامه نویسی
 1. خانه
 2. سیستم عامل و نرم افزار کامپیوتر
 3. معرفی بهترین کیبورد برای برنامه نویسی
سیستم عامل و نرم افزار کامپیوتر

معرفی بهترین کیبورد برای برنامه نویسی

کیبورد یکی از ابزارهای مهم برنامه‌نویسان است که در طول روزهای کاری بسیار استفاده می‌شود. همچنین، بهترین کیبورد برای برنامه‌نویسی فقط کاربردی برای برنامه‌نویسان نیست و برای استفاده عمومی نیز مناسب است. در این مقاله به بررسی بهترین کیبورد برای برنامه‌نویسی خواهیم پرداخت. انواع کیبورد های مناسب تایپ و برنامه…

دوره‌های در تخفیف

عجله کن! تکرار نمی شه…

کیبورد یکی از ابزارهای مهم برنامه‌نویسان است که در طول روزهای کاری بسیار استفاده می‌شود. همچنین، بهترین کیبورد برای برنامه‌نویسی فقط کاربردی برای برنامه‌نویسان نیست و برای استفاده عمومی نیز مناسب است. در این مقاله به بررسی بهترین کیبورد برای برنامه‌نویسی خواهیم پرداخت.

انواع کیبورد های مناسب تایپ و برنامه نویسی

1- کیبوردهای مکانیکی:
کیبوردهای مکانیکی دارای تعدادی سوئیچ هستند که هر بار که فشار داده می‌شود، یک سوئیچ به حالت فعال در می‌آید. این سوئیچ‌ها عملکرد با کیفیت بالا و خطا‌این‌های کمتری نسبت به کیبوردهای دیگر دارند. همچنین، صدای کلیکی کیبوردهای مکانیکی برای برنامه‌نویسان خیلی اهمیت ندارد.

2- کیبوردهای حرفه‌ای:
کیبوردهای حرفه‌ای به دلیل استفاده از مواد با کیفیت بالا و شیارهای طراحی شده برای دست‌های برنامه‌نویسان، می‌توانند انعطاف پذیری مناسبی را برای برنامه‌نویسان به ارمغان بیاورند. همچنین، این کیبورد‌ها از قابلیت‌هایی مانند تعداد بیشتری کلیدها و پشتیبانی از کلیدهای چند حرکتی نیز برخوردار هستند.

3- کیبوردهای بی‌سیم:
کیبوردهای بی‌سیم در حال حاضر یکی از رایج‌ترین انواع کیبوردهای استفاده شده توسط برنامه‌نویسان هستند. این کیبوردها به دلیل عدم نیاز به کابل، قابلیت استفاده آسان و همراهی با دستگاه‌های مختلف از قبیل تبلت و موبایل را دارند.

4- کیبوردهای لپ‌تاپ:
کیبوردهای لپ‌تاپ نسبت به کیبوردهای دیگر اندازه کمتری دارند و برخی از کلیدها ممکن است در آن‌ها وجود نداشته باشد. اما، این کیبوردها چندین قابلیت مانند قابلیت حمل و نقل آسان و همراهی با دستگاه لپ‌تاپ را دارند.

5- کیبوردهای چندرسانه‌ای:
کیبوردهای چندرسانه‌ای به دلیل استفاده از کلیدهای مختلفی برای کنترل موسیقی، ویدئوها و دستگاه‌های دیگر را فراهم می‌کنند. این کیبوردها برای برنامه‌نویسان قابل استفاده نیستند، اما برای استفاده عمومی و برای تفریح و سرگرمی مناسب هستند.

6- کیبوردهای قابل برنامه‌ریزی:
کیبوردهای قابل برنامه‌ریزی به شما اجازه می‌دهند تا کلیدهای خود را برای انجام وظایف خاص برنامه‌ریزی شده، شخصی سازی کنید. این کیبوردها قابلیت پشتیبانی از برنامه‌های خاصی مانند Visual Studio Code و Sublime Text را دارند.

7- کیبوردهای با تکنولوژی بالاتر:
کیبوردهای با تکنولوژی بالاتر شامل کیبوردهای با صفحه نمایش لمسی و کیبوردهای با تکنولوژی شناسایی چهره هستند. البته، این دسته کیبوردها برای برنامه‌نویسان قابل استفاده نیستند و معمولاً برای استفاده عمومی و رفاهی ساخته می‌شوند.

معرفی کیبورد مناسب برای برنامه نویسی

 نکات مهم در انتخاب کیبورد برای برنامه‌نویسی

 • قابلیت تنظیمات : بهتر است کیبوردی را انتخاب کنید که قابلیت تنظیمات و شخصی سازی دارد. این باعث می‌شود کلیدهایی که بیشتر در نیاز شماست، به راحتی قابل دسترس باشند.
 • عمر مفید : کیبوردهای حرفه‌ای با مواد با کیفیت بالا وطول عمر بالا ساخته شده‌اند. بهتر است کیبوردی با طول عمر بالا و دوام بیشتر انتخاب کنید.
 • صدا : صدای کلیکی کیبوردهای مکانیکی ممکن است برای برخی افراد خسته‌کننده باشد. در این صورت، بهتر است کیبوردی با صدای کمتر انتخاب کنید.
 • قیمت : قیمت یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب کیبورد است. بهتر است کیبوردی را انتخاب کنید که با توجه به نیاز شما، قیمت مناسبی داشته باشد.

راهنمای انتخاب و خرید بهترین کیبورد مناسب برای برنامه‌نویسی

 1. تست قبل از خرید : قبل از خرید هر کیبوردی، بهتر است آن را تست کنید تا اطمینان حاصل کنید که از نظر راحتی و کیفیت ساخت، مناسب است.
 2. نوع سوئیچ : در صورتی که قصد خرید کیبورد مکانیکی دارید، نوع سوئیچ کیبورد را نیز به دقت بررسی کنید. نوع سوئیچ بر روی کیبورد، تاثیر زیادی بر روی تجربه کاربری شما خواهد داشت.
 3. وضعیت کیبورد : بهتر است کیبوردی با وضعیت انجماد ندارید (num lock) و صفحه کلید شماره‌ای داشته باشید تا بتوانید به راحتی از کلیدهای شماره‌ای استفاده کنید.
 4. نورپردازی : کیبوردهای مجهز به نورپردازی قابلیت استفاده در شرایط کم نور را فراهم می‌کنند و بهتر است کیبوردی با نورپردازی مناسب برای نیازهای شما انتخاب کنید.
 5. کیفیت ساخت : به دقت مواد ساخت کیبورد را بررسی کنید. کیبوردهایی با مواد با کیفیت بالا، قابلیت دوام بیشتری دارند و معمولاً هم گرانتر هستند.
 6. راه اندازی : حتماً از این مطمئن شوید که کیبوردی که خریداری می‌کنید، با سیستم عامل شما سازگار است و به راحتی قابل راه اندازی است.
 7. ضمانت کیبورد : بهتر است کیبوردی با ضمانت طولانی‌مدت انتخاب کنید تا در صورت بروز مشکل، بتوانید از ضمانت استفاده کنید.
 8. نرم‌افزارهای همراه : برخی کیبوردهای حرفه‌ای با نرم‌افزارهای همراه عرضه می‌شوند که قابلیت شخصی سازی کیبورد را به شما می‌دهند. این نرم‌افزارها معمولاً برای سیستم عامل ویندوز و مک عرضه می‌شوند.

نتیجه گیری :

با توجه به موارد فوق، بهترین کیبورد برای برنامه‌نویسی کیبورد حرفه‌ای با قابلیت برنامه‌ریزی است. این کیبوردها دارای مواد با کیفیت بالا و کلیدهای انعطاف پذیر هستند. همچنین، به دلیل قابلیت شخصی سازی کلیدها، به راحتی می‌توانید تنظیمات خود را برای انجام وظایف خاص برنامه‌ریزی خود تغییر دهید. در نهایت، همواره بهتر است کیبوردی با کیفیت و طول عمر بالا انتخاب کنید تا بتوانید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید.