نحوه دیلیت اکانت تلگرام
 1. خانه
 2. اینترنت و شبکه های اجتماعی
 3. چگونه اکانت تلگرام را حذف کنیم / Delete Telegram account
اینترنت و شبکه های اجتماعی

چگونه اکانت تلگرام را حذف کنیم / Delete Telegram account

حذف حساب تلگرام یا همون دیلیت اکانت در برنامه تلگرام یکی از موضوعات بسیار پرطرفدار در فضای اینترنت است. در این مقاله به بررسی روش‌های حذف حساب کاربری خود در این اپلیکیشن پیامرسان می‌پردازیم و نکاتی که در انجام این کار باید مد نظر قرار گیرند را بیان خواهیم کرد.…

دوره‌های در تخفیف

عجله کن! تکرار نمی شه…

حذف حساب تلگرام یا همون دیلیت اکانت در برنامه تلگرام یکی از موضوعات بسیار پرطرفدار در فضای اینترنت است. در این مقاله به بررسی روش‌های حذف حساب کاربری خود در این اپلیکیشن پیامرسان می‌پردازیم و نکاتی که در انجام این کار باید مد نظر قرار گیرند را بیان خواهیم کرد.

روش‌های دیلیت اکانت یا حذف حساب کاربری تلگرام

روش‌های مختلف و گوناگونی برای پاک کردن حساب تلگرام وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • حذف اکانت تلگرام با استفاده از دستور “/deleteMyAccount” : یکی از ساده‌ترین روش‌های حذف حساب تلگرام، استفاده از دستور “/deleteMyAccount” است که در پیام‌رسان تلگرام قابل اجرا است. برای این کار، ابتدا باید به قسمت “تنظیمات” مراجعه کرده و سپس روی گزینه “حذف حساب کاربری” کلیک کنید. سپس روی دکمه “حذف حساب” کلیک کنید و در صفحه باز شده، دستور “/deleteMyAccount” را وارد کنید. پس از وارد کردن دستور، بر روی دکمه “تایید” کلیک کنید تا حساب شما به طور کامل حذف شود.
 • دیلیت اکانت تلگرام با استفاده از سایت رسمی تلگرام : روش دیگر برای حذف حساب تلگرام، مراجعه به سایت رسمی این پیام‌رسان است. برای این کار، ابتدا باید به آدرس https://my.telegram.org/auth?to=delete مراجعه کرده و با ورود به حساب کاربری خود، به قسمت “حذف حساب کاربری” بروید. سپس بر روی دکمه “حذف حساب” کلیک کنید و همانند روش قبل، دستور “/deleteMyAccount” را وارد کنید. در نهایت، با کلیک بر روی دکمه “تایید”، حساب شما حذف خواهد شد.
 • حذف حساب تلگرام با استفاده از ایمیل و رمز عبور: روش سوم برای پاک کردن اکانت، استفاده از ایمیل و رمز عبور است. برای این کار، ابتدا باید به قسمت “تنظیمات” مراجعه کرده و سپس روی گزینه “حذف حساب کاربری” کلیک کنید. سپس بر روی دکمه “حذف حساب” کلیک کرده و در صفحه باز شده، گزینه “درخواست حذف حساب کاربری” را انتخاب کنید. سپس ایمیل و رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید و در نهایت روی دکمه “ثبت” کلیک کنید تا درخواست حذف حساب شما ارسال شود. بعد از ۳۰ روز، حساب شما به طور کامل حذف خواهد شد.

آموزش حذف اکانت تلگرام

نکات مهم در دیلیت اکانت یا حذف حساب در برنامه تلگرام

در هنگام حذف حساب در پیامرسان تلگرام، باید نکات و موارد زیر را در نظر داشت:

 • پیام‌ها و فایل‌های شما به همراه حساب شما حذف خواهند شد. بهتر است قبل از حذف حساب تلگرام، پیام‌های مهم خود را ذخیره کنید.
 • هرگونه اشتراک اشتباه با شماره دیگران (مثلاً به جای شماره خود، شماره فرد دیگری را وارد کنید) می‌تواند منجر به بسته شدن حساب شما شود.
 • در صورتی که حساب تلگرام شما توسط دیگری هک شده باشد، سریعاً باید اقدام به تغییر رمز عبور حساب کاربری خود کنید تا از دسترسی هکر به حساب شما جلوگیری شود.
 • پس از حذف حساب تلگرام، قابلیت بازیابی آن وجود ندارد. بنابراین، قبل از حذف حساب، مطمئن شوید که به طور کامل آن را لازم دارید.
 • در صورتی که قصد دارید با همان شماره تلفن خود مجدداً حساب تلگرامی بسازید، باید حداقل ۳۰ روز بعد از حذف حساب صبر کنید.

مشاهده شده خیلی از افراد به امید اینکه از حالت اسپم تلگرام دربیایند اقدام به پاک کردن و ساخت مجدد اکانت خود می کنند که باید بگویم. این عمل هیچ تاثیری در اعمال تغییر در این محدودیت ندارد. چون وقتی اکانت شما اسپم شناخته می شود در واقع شماره موبایلی که با آن اکانت را ساخته اید شامل جریمه محدودیت می شود و باید تا پایان زمان محدودیت صبر کنید.

نتیجه‌گیری

در این مقاله به بررسی روش‌های حذف حساب تلگرام و نکاتی که در انجام این کار باید مد نظر قرار داد، پرداختیم. بهتر است پیش از حذف حساب، به چندین بار فکر کنید و در صورت لزوم، از روش‌های دیگری برای حفظ حساب خود استفاده کنید.