استخدام در مایکروسافت
 1. خانه
 2. کسب و کار اینترنتی
 3. چگونگی، شرایط و مراحل استخدام در مایکروسافت
کسب و کار اینترنتی

چگونگی، شرایط و مراحل استخدام در مایکروسافت

مایکروسافت یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه فناوری اطلاعات است و همواره به دنبال جذب نیروی کار مجرب و با استعداد می‌باشد. در این مقاله، به شما توضیح خواهیم داد که چگونه می‌توانید به عنوان یک فرد علاقه‌مند به کار در مایکروسافت، استخدام شوید. شرایط استخدام در مایکروسافت تحصیلات :…

دوره‌های در تخفیف

عجله کن! تکرار نمی شه…

مایکروسافت یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه فناوری اطلاعات است و همواره به دنبال جذب نیروی کار مجرب و با استعداد می‌باشد. در این مقاله، به شما توضیح خواهیم داد که چگونه می‌توانید به عنوان یک فرد علاقه‌مند به کار در مایکروسافت، استخدام شوید.

شرایط استخدام در مایکروسافت

 • تحصیلات : برای پست‌های مهندسی، علوم رایانه، مهندسی برق، ریاضیات، فیزیک و … تحصیلات دانشگاهی مرتبط با موضوع مورد نظر ضروری می‌باشد.
 • تجربه کاری : برای پست‌های مهندسی، حداقل سه سال تجربه کاری در زمینه مورد نظر مورد نیاز است. همچنین برای پست‌های بالاتر مانند مدیریت و مدیریت ارشد، تجربه کاری بیشتری نیاز است.
 • مهارت‌های تخصصی : برای هر پست شغلی، مهارت‌های تخصصی خاصی مورد نیاز است. به عنوان مثال، برای یک مهندس نرم‌افزار، مهارت‌هایی مانند توانایی برنامه‌نویسی در زبان‌های مختلف (مانند سی‌شارپ، جاوا، پایتون و … )، تجربه کار با فریم‌ورک‌های مختلف، توانایی حل مسائل و … مهم می‌باشد.
 • زبان انگلیسی : برای کار در مایکروسافت، زبان انگلیسی باید به صورت حرفه‌ای مسلط باشید. باید توانایی خواندن و نوشتن اسناد، مکاتبات و گفتگو در محیط کاری را داشته باشید.
 • تعهد و پشتکار: برای کار در یک شرکت بزرگ و موفق مانند مایکروسافت، تعهد و پشتکار لازم است. شما باید توانایی کار در یک محیط فشرده و پرفشار را داشته باشید و تمایل به یادگیری و به‌روزرسانی مداوم نیز از جمله موارد ضروری است.

مراحل استخدام در مایکروسافت

 1. جستجوی شغل : در ابتدا باید جستجوی شغل مورد نظر خود را در سایت های مختلف اعم از وبسایت رسمی مایکروسافت و لینکدین، جاب‌او رنی، و…انجام دهید و اطلاعات کاملی از شغل بخوانید.
 2. ارسال رزومه : پس از طریق سایت مایکروسافت، رزومه خود را به همراه یک نامه انگلیسی کوتاه که در این نامه به عنوان یک فرصت برای شرکت در مصاحبه هستید را ارسال کنید. باید در این نامه به شرح خلاصه تجربیات و مهارت‌های خود اشاره کنید.
 3. مصاحبه تلفنی : پس از بررسی رزومه و نامه شما، ممکن است با شما برای برگزاری مصاحبه تلفنی تماس گرفته شود. در این مصاحبه، سوالاتی در مورد تجربیات، مهارت‌ها و توانایی‌های شما پرسیده می‌شود.
 4. مصاحبه حضوری : در صورت قبول شدن در مصاحبه تلفنی، به شما اجازه داده می‌شود تا در مصاحبه حضوری (معمولاً در محل کار مایکروسافت در Redmond، واشینگتن) شرکت کنید. در این مصاحبه، شما با چندین نفر از کارشناسان مایکروسافت ملاقات خواهید کرد و سوالات پیچیده تر در مورد تخصص، تجربیات و مهارت‌های شما پرسیده خواهند شد.
 5. پیشنهاد شغل : در صورت قبول شدن در مصاحبه حضوری، مایکروسافت به شما یک پیشنهاد شغل خواهد داد. این پیشنهاد حاوی جزئیات در مورد حقوق و مزایا، شرایط استخدام و بقیه جزئیات مورد نیاز خواهد بود.
 6. استقرار در شغل : پس از قبول پیشنهاد شغل، شما به عنوان یک آموزش دیده و مجرب، به مایکروسافت می‌پیوندید.

استخدام در مایکروسافت

همچنین، برای افزایش شانس خود در استخدام در مایکروسافت، می‌توانید به پروژه‌های آزاد و کد باز (open source) که به موضوعات مرتبط با شغل مورد نظر شما مربوط هستند، مشارکت کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا توانایی‌های خود را به نمایش بگذارید و به عنوان یک فرد فعال و پرانرژی در جامعه فناوری شناخته شوید.

به نمایش گذاشتن فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی خود خیلی مهم است. برای این کار، می‌توانید مقالات علمی خود را در کنفرانس‌های مختلف معرفی کنید و به مشارکت در پروژه‌های پژوهشی دانشگاه و صنعتی بپردازید.

به جای ارسال رزومه عمومی، بهتر است رزومه خود را برای هر شغل خاص منطبق کنید. برای این کار، باید تجربیات، مهارت‌ها و دانش خود را برای هر شغل خاص تنظیم کنید و در نامه‌ای کوتاه، به شرح خلاصه این موارد اشاره کنید.

استخدام در مایکروسافت فرایندی پیچیده است و باید برای آمادگی مناسب تلاش کنید. برای افزایش شانس خود در استخدام در مایکروسافت، می‌توانید در دوره‌های آموزشی، دانشگاه‌ها و کلاس‌های آنلاین شرکت کنید. همچنین می‌توانید با حضور در کارگاه‌ها و رویدادهای فناوری، تجربیات خود را افزایش دهید و با افراد دیگر علاقه‌مند به استخدام در مایکروسافت آشنا شوید.