آموزش مبانی کامپیوتر از صفر برای همه 🎯

به لطف الله کامل‌ترین دوره آموزشی کامپیوتر به زبان ساده از سطح مقدماتی تا کاملاً پیشرفته برای یادگیری مبتدیان می‌باشد. امیدوارم همه کاربران از این آموزش ها نهایت استفاده را ببرند و با تمرین و تلاش بی وقفه به هر آنچه که دوست دارند برسند.

تعداد جلسات :

45 جلسه

تعداد دانشجویان :

215+

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
هزار تومان500
شروع کنید

دوره کامل آموزش کامپیوتر برای همه ازجمله مبتدیان به زبان ساده برای عموم افراد جامعه با هر شرایط و موقعیتی عرضه شد تا همه بتوانند یادگیری کامپیوتر را از سطح مقدماتی تا پیشرفته و با طعم واقعی آموزش با چاشنی کیفیت در عین سادگی را بچشند.

سالها بود که نبود یک آموزش جامع برای یادگیری کامپیوتر برای اکثریت مردم جامعه مخصوصاً افراد مبتدی و تازه کار دغدغه من بود. با اینکه افراد زیادی آمدند و سعی کردند مواردی را آموزش دهند ولی نتوانستند آن خلاء را پر کنند.

یادگیری درست علم کامپیوتر امروزه تبدیل به یکی از مهم‌ترین مسائل زندگی هر شخصی شده است به طوری که اگر فردی سواد کار کردن با کامپیوتر را نداشته باشد بی سواد تلقی می شود در دوره جامع آموزش کامپیوتر مجله فندک شما از پایه و در سطح بسیار مبتدی آموزش می بینید که چطور با کامپیوتر و موضوعات مرتبط با آن تعامل مناسبی داشته باشید.

در سطح اینترنت دوره های آموزشی مختلفی برای یادگیری کامپیوتر وجود دارد اکثراً صرفاً به یادگیری و آموزش دادن ویندوز بسنده کرده‌اند در حالی که ویندوز یک سیستم عامل است و گام بعدی برای یادگیری دانش کامپیوتر است و کار کردن با ویندوز بدون داشتن دانش پایه و عمیق از موضوعات مقدماتی کامپیوتر باعث می شود شخص در ادامه راه به مشکلات زیادی بر بخورد.

آموزش کامل کامپیوتر از سطح پایه

دوستان باید توجه کنند که دوره آموزشی آنلاینی که در مجله فندک برای شما ارائه شده است از بی‌نظیر ترین دوره ها برای شروع یادگیری حرفه ای کامپیوتربه شکل تصویری است که به صورت ساده از مقدماتی تا پیشرفته طبق استاندارد های جهانی و حتی فراتر از نیاز هر شخصی آماده شده است.

مهمترین موضوع در آموزش کامپیوتر این است که شخص مدرس به شکل قابل توجهی مسائل را برای شخصی که بسیار مبتدی است و از صفر میخواهد موضوعات را یاد بگیرد، توضیح جامع و کامل به شکل کاملاً روان و به زبان بسیار ساده توضیح دهد و بیان کند به طوری که موضوعات پیچیده کامپیوتری که فهم آن شاید مقداری سخت و گنگ باشد برای هر شخصی با هر سطح از درک و منطق جا بیفتد.

آموزش کامپیوتر از مقدماتی تا پیشرفته برای مبتدیان

مزیت دوره آموزشی کامپیوتر ما در مجله فندک این است که آموزش ها به صورت تصویری از سطح مقدماتی تا پیشرفته به زبان کاملاً ساده به طوری که برای تمام افراد جامعه قابل استفاده باشد آماده شده است.

مزیت و برتری دوره کامل آموزش کامپیوتر که برای شما عزیزان آماده شده است این است که تمامی سرفصل ها از صفر تا صد به صورت مجازی آماده شده است و شما هر موقع از شبانه روز می توانید آموزش ها را به صورت آنلاین دانلود کنید و مشاهده فرمایید هیچ محدودیت زمانی و مکانی ندارید.

همچنین سعی شده فیلم های آموزش کامپیوتر به صورت قسمت به قسمت و مجزا از هم آماده شود تا شما برای دانلود و مشاهده آموزش ها به مشکلی از قبیل کندی سرعت اینترنت و سایر موضوعات بر نخورید همچنین در اکثر قسمت های آموزشی در ابتدا مبانی آن جلسه بیان شده و کم کم که پیش می رویم تا به سطح پیشرفته آن موضوع هم برسیم.

این قول را به کسانی که استرس دارند که مبادا سطح آموزش ها طوری باشد که متوجه موضوعات نشوند و یادگیری آنها مختل شود این است که ما آموزش دادن کامپیوتر را از مقدمات شروع کرده و تا جایی پیش می رویم که شما به راحتی قادر خواهید بود حتی بعد از این دوره آموزشی خودتان می توانید برای افراد دیگر کامپیوتر را آموزش دهید از این امر بسیار لذت خواهید برد متعجب خواهید شد که چطور کامپیوتر را از پایه و مفاهیم اساسی یاد گرفتید که حتی می توانید به دیگران هم آموزش دهید.

خیلی از افراد مبتدی که دنبال یادگیری کامپیوتربه زبان ساده هستند بیشتر دنبال منبع آموزشی هستند که از سطح مقدماتی و پایه کار را شروع کند. چون واقعاً اگر مبانی را شما بلد نباشید در ادامه کار بسیار به مشکل بر می‌خورید ولی خدا را شکر در دوره آموزش کامپیوتر ما کاملاً به این موضوع فکر شده است و کار را برای مبتدیان بسیار راحت شده است.

برای درست شدن این سرفصل ها زحمت زیادی کشیده شده هست. خواهشمندیم قدر این محصول را بدانید چون فیلم های آموزشی موجود در آن را نمی توانید در هیچ کجا به صورت منظم و پیوسته بیاموزید بخاطر اینکه طراحی این دوره آنلاین واقعا چیز فوق العاده ای هست.

سرفصل های دوره را در جدول زیر و همچنین وضعیت ضبط قسمت های دوره را می توانید مشاهده فرمایید.

نام بخش زمان وضعیت
مقدمه دوره 23 دقیقه تکمیل شده
قسمت اول آموزش زبان 36 دقیقه تکمیل شده
قسمت دوم آموزش زبان 28 دقیقه تکمیل شده
قسمت سوم آموزش زبان 20 دقیقه تکمیل شده
قسمت چهارم آموزش زبان 25 دقیقه تکمیل شده
قسمت پنجم آموزش زبان 29 دقیقه تکمیل شده
نرم افزار و سخت افزار 16 دقیقه تکمیل شده
نرم افزار کاربردی و سیستمی 21 دقیقه تکمیل شده
سی پی یو در کامپیوتر 18 دقیقه تکمیل شده
رم در کامپیوتر 11 دقیقه تکمیل شده
حافظه اولیه و ثانویه 20 دقیقه تکمیل شده
مادربرد در کامپیوتر 17 دقیقه تکمیل شده
سایر قطعات سخت افزاری 21 دقیقه تکمیل شده
انواع پورت های کامپیوتر 12 دقیقه تکمیل شده
بررسی کابل ها 11 دقیقه تکمیل شده
حافظه رام چیست 15 دقیقه تکمیل شده
بایوس چیست 14 دقیقه تکمیل شده
واحد های حافظه 31 دقیقه تکمیل شده

از 40 قسمت آموزش تنها 18 قسمت آن ضبط شده است. بقیه قسمت ها بزودی قرار می گیرند. همچنین در پایین بخش محتوای دوره پس از ثبت نام به لینک دانلود آموزش ها دسترسی دارید.

داستان شکل گیری این دوره آموزش کامپیوتر از این قرار هست که در پایین می خوانید. بنده امیدوارم با خواندن این موارد یک تصمیم جدی برای افزایش سواد و دانش کامپیوتری خود بردارید و چندی بعد به خود ببالید که برای یادگیری خود زمان گذاشیتد و متفاوت از سایرین عمل کردید و لذتش را بردید.

من همیشه وقتی می‌دیدم افرادی که در کار با کامپیوتر و حتی با گوشی موبایلشان که آن هم یه جورایی کامپیوتر جیبی و همراه محسوب میشه مشکل دارند با خودم میگفتم که ای کاش آموزشی بود که از پایه تمام موارد لازم را به آن افراد یاد می‌داد. و افسوس خوردم که ای کاش چند سال پیش کسی بود و این موارد را به من آموزش می‌داد تا چند سال از وقتم صرف یادگیری این موارد نشود.

سرانجام خودم تصمیم گرفتم که پا پیش بگذارم و بهترین دوره آموزشی کامپیوتر را که تمام افراد جامعه به خصوص کودکان و نوجوانان بتوانند از آن استفاده کنند را آماده و پیاده‌سازی کنم.

خب نشستم و طراحی اسلاید های آموزشی را شروع کردم و با خودم هر لحظه یادآور میشدم که محمدرضا تو باید آموزشی را بسازی که از ب بسم الله شروع شود و هیچ چیز را از قلم نندازی یعنی دوره آموزش مجازی کامپیوتری را بسازی که به قول معروف از مبتدی تا پیشرفته باشه.

اوایل کار به همین صورت پیش رفت و هر آنچه که افراد در گام اول نیاز داشتند را شروع به تدریس کردم و بعد از مدتی متوجه شدم اصلاً دنیای کامپیوتر و زبان انگلیسی به هم وابسته هستند و نمی‌شود که کسی کار با کامپیوتر را بلد باشد ولی سواد مناسبی از درک عبارات انگلیسی و لغات کاربردی کامپیوتر نداشته باشد.

با خودم گفتم که به تو چه… خب خودشان بروند کلاس زبان انگلیسی و هر آنچه که دوست دارند یاد بگیرند. ولی باز دلم راضی نشد و با خودم گفتم که چه بهتر آموزش زبان انگلیسی را هم در ابتدای این پکیج آموزشی قرار دادم.

تقریباً میشه گفت حدود دو ساعت اول آموزش را ما در مورد زبان انگلیسی مختص کامپیوتر صحبت میکنیم. این شد که من کلاً تصمیم گرفتم حالا برای اینکه شما زبان را یاد گرفتید بیایم و اکثر اسلاید های آموزشی را به زبان انگلیسی آماده کنم.

در ضمن می دانستید اکثر اسلاید های این دوره به زبان انگلیسی هست؟

واقعاً : جدی میگی …
بله. درست متوجه شده‌اید برای همین گفتم این دوره طبق سرفصل های بین الملی هست.
حالا شاید در ذهن شما یک تناقضی به وجود بیاد. از یک طرف میگی تمام مردم جامعه می‌توانند از آموزش‌ها استفاده کنند و الان که میگی آموزش به این شکله حالا قضیه چیه؟

بله دوست عزیز باز هم میگم این دوره برای همه کاربرد داره یا بهتره بگم واجبه چون اگر شما این موارد را بلد نباشید در این دوره زمونه تقریباً بی‌سواد محسوب می‌شوید و در اکثر کار ها محتاج دیگران هستید.

در مورد سختی زبان انگلیسی هم بهتون بگم که هیچ مشکلی نیست و من به صورت گام به گام آموزش‌ها را پیش میبرم و هر کجا که نیاز بود توضیح بیشتری هم ارائه دادم.

یکی دیگر از خوبی های این آموزش ها کاملاً کاربردی و عملی بودن آنهاست به شکلی که اگر در جایی از آموزش نکته ای بیان شد بلافاصله مثالی از آن نکته و کاربردش در دنیای واقعی کامپیوتر گفته شد تا شما به درک کاملی از موضوعات مهم و کاربردی برسید همین موضوع باعث می شود تا شما یادگیری کامپیوتر را حرفه ای شروع کنید.

اکثر کسانی که میخواهند آموزش دیدن کامپیوتر را شروع کنند مبتدی هستند که تا به حال هیچ آشنایی از کامپیوتر ندارند و دوست دارند با یک پکیج آموزشی به صورت کامل از مبتدی تا پیشرفته کامپیوتر را یاد بگیرند.

اینکه شما صرفاً بتوانید با کامپیوتر کار کنید دلیلی بر داشتن سواد کامپیوتری نیست در واقع ما به کسی میگوییم که کار با کامپیوتر بلد است که در مواقعی که حتی مشکلی برای کامپیوتر پیش آمد بتوانند آن را عیب یابی و برطرف کند که ملتزم داشتن دانش عمیق و پایه نسبت به موضوعات کامپیوتر است.

ما در آموزشی که برای شما تدارک دیده ایم به هر آن چیزی که شما در آینده به آن نیازمندید فکر کرده‌ایم و برای آن به بهترین وجه ممکن طراحی آموزشی را قرار داده‌ایم.

دلیل اینکه افراد مبتدی بسیار دنبال یک دوره آموزشی کاملی هستند که از سطح بسیار پایه و مقدماتی کامپیوتر را به آنها یاد دهد این است که آنها دانش خود را در حد صفر می دانند و اگر شخص مدرس موضوعات پیچیده را تدریس کند آنها به کلی گیج می‌شوند و چیزی نمی فهمند البته حق هم دارند چون کسی که قبلاً با کامپیوتر کار کرده و مقداری آشنایی دارد راحت تر می تواند یاد بگیرد تا کسی که هیچ چیز از کامپیوتر نمی داند و در عمر خود آموزشی در این رابطه ندیده است.

دوستان اوایل کار شاید فکر کنید که چطور میشه و با این سبک یادگیری صفر تا صدی کامپیوتر برایتان سخت است ولی بهتون قول میدم اگر ادامه دهید و با شور و اشتیاق آموزش‌ها را دنبال کنید به سر حدی از توانایی می‌رسید که خودتان هم باورش نمی‌کنید و اینقدر دانش شما در زمینه کامپیوتر افزایش پیدا می‌کند که هیچ ربطی به گذشته‌تان ندارید.

این مورد مثل چی می‌ماند اگر یاد داشته باشید در دوران کودکی بعضی غذا ها بودند که ما دوستشان نداشتم و میگفتیم تلخ و بد مزه هست و به ما می‌گفتند درسته که این خوشمزه نیست ولی خواص فراوان دارد و برای بدن مفید هست.

همین قضیه هم دقیقاً درباره جامعیت دوره آموزش کامپیوتر ما صدق می‌کند که شاید یه مقدار سخت و حجم مطالب زیاد و سنگین باشه ولی در عوض مشابه اش را هیچ کجا نمی‌توان یافت.

شما در‌واقع با تهیه این پکیج آموزشی کامپیوتر به زبان ساده به دنیایی از اطلاعات مهم و کاربردی دست پیدا می‌کنید که درک و نگاه شما را به این موضوعات به شکل کلی تغییر می‌دهد و پس از گذراندن این دوره متوجه می‌شوید که ده‌ها برابر آنچه را که برای شرکت در دوره هزینه کرده‌اید بدست آورده‌اید.

خب بگذارید به یکسری از سؤالات که شاید در مورد این دوره جامع آموزشی آنلاین وجود داشته باشه پاسخ دهم.

فرق سواد کامپیوتری کسی که در این دوره شرکت کرده با سایرین چیست؟
من فرض را بر این می‌گذارم که شما هیچی از کامپیوتر نمی‌دانید و مبتدی هستید و با این سرفصل های فوق‌العاده گام به گام تا درجه بالایی از دانش کامپیوتری دست پیدا می‌کنید و نکات کاربردی زیادی را یاد می‌گیرید.

این تفاوت بین کسانی که مباحث این دوره را یاد گرفتند و با کسانی که برای یادگیری خود ارزش قائل نبودند زمانی آشکار می‌شود که هر دو طرف ماجرا بخواهند مثلاً یادگیری ویندوز را شروع کنند. آن وقت هست که شخص بی‌سواد و با سواد قابل مقایسه نیستند و شخصی که پیشنیاز ها را طی نکرده در هر مرحله از نصب ویندوز تا گرفته تا کار با آن دچار ابهام و سردرگمی به سر می‌برد و همیشه نیازمند کسی هست که مشکل هایش را برطرف کند چون با اصول کار آشنا نیست و نمی‌داند که این کامپیوتر ویندوزی چطور کار می‌کند.

این دوره آموزشی کامپیوتر بیشتر مناسب چه افرادی هست؟

عزیزان تمرکز و اهداف اصلی این دوره به شکلی هست که افرادی که صفر هستند و هیچ پیش‌زمینه ای ندارند بتوانند با قدم‌های درست وارد دنیای تکنولوژی و کامپیوتر شوند. پس افرادی که با کامپیوتر کار می‌کنند و در دنیای دیجیتال می‌توانند مسائل خود را حل کنند شاید نیاز به مطالعه این دوره نداشته باشند. البته یادگیری همیشه باعث پیشرفته و در صورت تمایل می‌توانید ثبت نام کنید.

چطور باید در زمینه کامپیوتری به یک آدم حرفه‌ای تبدیل شوم؟

توجه کنید اکثر کسانی هم که الان با کامپیوتر به صورت حرفه‌ای کار می‌کنند دقیقاً مثل من و شما روزی از سطح صفر و مبتدی شروع کردند و الان به جایگاه مطلوبی رسیدند با این شرط که زمان گذاشتند و یادگیری کامپیوتر را از پایه و به شکل اصولی شروع کردند.

آیا سیستم عامل ویندوز هم تدریس می شود؟
توجه کنید این دوره آموزش کامپیوتر از مبتدی تا پیشرفته هست و هیچ ارتباطی با آموزش ویندوز ندارد. درواقع این سرفصل ها پیش نیاز تمام دوره های آموزشی هست و کسی که می‌خواهد یادگیری کامپیوتر را به شکلی ساده و روان شروع کند باید از این دوره استارت کار خود را بزند.

طراحی آموزشی بسیار دقیق این دوره به این شکل هست که یک کودک 8 ساله تا یک پیرمرد 80 ساله می‌تواند بدون کوچکترین مشکلی از آن استفاده کند. در واقع اصل برگزاری این آموزش ها برای مبتدیان و کودکانی هست که می خواهند یادگیری کامپیوتر را از صفر و به زبان خیلی ساده و خودمانی شروع کنند.

پس در نتیجه الان می‌فهمیم این دوره پیش نیاز کار با ویندوز هست و بعد از گذراندن این سرفصل ها شما به راحتی می‌توانید یادگیری ویندوز را به عنوان گام بعدی شروع کنید.

فرق این پکیج آموزش جامع کامپیوتر با سایر دوره ها در چیست؟

در جواب باید بگویم این سرفصل های آموزشی به شکلی طراحی شدند که مشابه اش در هیچ کجای دنیا برای افراد مبتدی نمی‌توان پیدا کرد. ما در این دوره به فراتر از آنچه که شما برای درک درست موضوعات نیازمندید فکر کرده ایم و محصولی را ساختیم که یک جادوی آموزشی هست.

دوست عزیز در این دوره مبانی کامپیوتر به زبان ساده و کاملاً کاربردی بیان شده هست و شما از پایه با اکثر مفاهیم آشنا خواهید شد. ولی باز انتخاب با شما است که با هزینه‌های چند برابری و بدون اطمینان از داشتن از کیفیت آموزش در کلاس‌ها و دوره های دیگه شرکت کنید و خودتان مقایسه کنید و به آنچه که دوست دارید و حس شما می‌گوید بی درنگ عمل کنید.

بهترین دوره های آموزشی کامپیوتر را از کجا پیدا کنم؟

ببینید به قول معروف هیچ ماست فروشی نمی‌گوید که ماست من ترش هست و هر شخصی تبلیغ محصول خود را می‌کند پس شما فقط خودتان هستید که باید انتخاب درستی را داشته باشید و همه جوانب را بررسی کنید.

ما در مجله فندک این ادعا را داریم که برای شخصی که صفر و مبتدی هست و تا به حال اصلاً کامپیوتر به گوشش نخورده پکیجی را طراحی کردیم که به شما قول می‌دهم با این سرفصل ها و با این قیمت بسیار مناسب در حد یک ( وعده شام ) هیچ آموزشی را در سطح اینترنت نمی‌توانید پیدا کنید که در ضمن گارانتی بازگشت وجه بدون سؤال داشته باشد.

آیا محتویات این دوره برای کودکان هم شامل می‌شود؟

بار ها گفتم که اصلاً فرقی ندارد هر شخصی که چه کودک و یا نوجوان و یا هر کسی با هر سن و سالی که هستید و تمایل دارید که در خانه و با بیشترین آرامش و با کمترین قیمت و با این شرایطی که ما گذاشتیم واقعاً بهترین انتخاب را برای یادگیری شما محیا کردیم تا با خیال راحت آموزش ببینید.

مزیت‌ها و معایب دوره ها و پکیج های رایگان آموزشی کامپیوتر چیست؟

خب به نظرم تنها مزیت و نکته مثبت اینجور آموزش‌ها رایگان بودنش هست که شاید برای بعضی‌ها جالب باشد.

اما اگر آموزش‌ها کیفیت لازم را نداشته باشد آن وقت چی؟ یا مثلاً اگر سرفصل ها پراکنده و ناقص باشد و موارد تدریس شده در دنیای واقعی کاربرد نداشته باشند چی؟ در این صورت شما چیزی را از دست دادید که با هیچ چیز نمی‌توان آن را عوض کرد. بله زمان انسان با‌ ارزش ترین دارایی هر شخصی هست.

ولی واقعاً من درک نمی‌کنم یه عده‌ای از افراد را که حاضر نیستند برای آموزش و یادگیری خود هزینه کنند و آن وقت توقع دارند در جامعه به جایگاه مناسبی هم دست پیدا کنند.

بزارید یک مثال ساده براتون بزنم فرض کنید اصلاً شما همه چیز را رایگان یاد بگیرید آن وقت که چی تبدیل به شخصی می‌شوید که خیلی چیز ها می‌داند ولی هیچ فایده و کاربردی برایش ندارد.

دوست عزیز بزارید صادقانه به شما بگویم در این جهانی که ما زندگی می‌کنیم باید بهای هر چیزی که می‌خواهید داشته باشید را بپردازید و این قانون جهان است.

مطمئن باشید اگر شما برای چیزی بهایش را نپردازید هیچ‌کس در آینده بهای کالا و خدمات شما را نمی پردازد. چون این موارد جزو قوانین کیهانی هست و هر چیزی مشابه اش را جذب می‌کند.

پس حالا متوجه شدید که چقدر اهمیت دارد که هر چیزی را به شکل درست و طبیعی ازش استفاده کنیم تا بازخورد بدی در زندگی ما به وجود نیاید.

یه سؤالی که من از افرادی که دوست دارند همه چیز را به شکل رایگانش یاد بگیرند این هست که خب به فرض الان زرنگی کردی و بهای آن فلان دوره و یا پکیج آموزشی را نپرداختی. خب تا اینجا درست , به نظرت کجای دنیا را گرفتی!

آیا به نظرت می‌توانی فلان ماشین مدل بالا را هم رایگان بدست بیاری؟ یا می‌توانی آن خانه یا زمین چند هزار متری را بخری؟ یا می‌توانی به گران ترین شهر ها سفر کنی؟

خب فکر کنم جواب سؤال خودت را گرفته باشی شما در‌واقع آموزش میبینید که پیشرفت کنید و صاحب کسب و کاری شوید و به واسطه آن بتوانید درآمدی داشته باشید.

با این اوصاف به نظرتون با آموزش رایگان و بی کیفیت و یا استفاده از منابع آموزشی به صورت غیرمجاز و بدون آنکه هزینه آن را بپردازیم ما را به آن مقصود می‌رساند. حالابه نظر شما چه کسی زرنگ‌تر هست؟

چطور  کیفیت این آموزش را تضمین می کنید؟

دوستان من از شما می خواهم تمام اینترنت را زیر و رو کنید اگر توانستید دوره ای مشابه با این سرفصل ها و با این مبلغ پیدا کند من ده برابر هزینه دوره را به شما خواهم داد.

عزیزان کسی که تازه بخواهد کامپیوتر را یاد بگیرید الان هزینه دوره حضوری چند میلیون و دوره آنلاین هم بالای 700 هزار تومان هست و در ضمن اگه آموزش اصولی و عملی به شما دهند که اکثرا هم آموزش ها بدرد افراد مبتدی نمی خورد چون درواقع به شما ماهی گیری را یاد نمی دهند و با کوچکترین مسئله ای شما به دردسر خواهید افتاد و توان حل آن را ندارید.

در عوض ما از سطح پایه و با شکل کاربردی مبانی کامپیوتر به شما آموزش می دهیم. پس تردید را کنار بگذارید و یادگیری را شروع کنید.

::: دوره‌های مفید دیگر :::
نتیجه‌ای پیدا نشد.