بالا نیامدن کامپیوتر
  1. خانه
  2. سیستم عامل و نرم افزار کامپیوتر
  3. کامپیوتر روشن میشه ولی ویندوز بالا نمیاد
سیستم عامل و نرم افزار کامپیوتر

کامپیوتر روشن میشه ولی ویندوز بالا نمیاد

در این مقاله می خواهیم در خصوص علت های روشن نشدن کامپیوتر و عدم نمایش صفحه سیستم عامل ویندوز صحبت کنیم و روش هایی را بیان کنیم که بتوانید مشکل بالا نیامدن ویندوز را برطرف کنید. ببینید یک سیستم عامل مثل ویندوز دارای اجزای متفاوت است و تمامی این نرم…

دوره‌های در تخفیف

عجله کن! تکرار نمی شه…

در این مقاله می خواهیم در خصوص علت های روشن نشدن کامپیوتر و عدم نمایش صفحه سیستم عامل ویندوز صحبت کنیم و روش هایی را بیان کنیم که بتوانید مشکل بالا نیامدن ویندوز را برطرف کنید.

ببینید یک سیستم عامل مثل ویندوز دارای اجزای متفاوت است و تمامی این نرم افزار ها دست به دست هم میدهند تا این سیستم عامل به درستی کار کند و کاربر احساس خوبی را هنگام استفاده از این سیستم عامل تجربه کند وقتی کاربر به اشتباه یکی از گزینه های سیستم عامل و دستکاری و تغییر می دهد باعث می شود تا در کارکرد ویندوز مسئله ایجاد شود و نتواند به درستی پاسخگوی نیاز کاربر باشد.

علت بالا نیامدن سیستم چه ربطی به سخت افزار دارد؟

یکی از عواملی که می تواند سبب بالا نیامدن ویندوز کامپیوتر شود ایراد از سخت افزار کامپیوتر می تواند باشد که این قطعات سخت افزاری به مشکل برخورده اند و نمی توانند وظایف خود را به درستی ایفا کند گاهی پیش می آید یک قطعه سخت افزاری بر اثر حرارت زیاد یک تکه از سخت افزار آسیب دیده و به مرور زمان آسیب وارده به سایر قطعات هم آسیب می زند پس باید در وهله اول توجه بسیار زیادی به سلامت سخت افزار سیستم داشت.

بالا نیامدن کامپیوتر

دو جزء مهم سخت افزار کامپیوتر مثل رم و پردازنده کامپیوتر یا همان سی پی یو است که نقش اساسی در کارکرد درست سیستم دارد و اگر مشکلی در آنها پیش بیاید انتقال اطلاعات و تبادل اطلاعات بین سایر اجزای کامپیوتر به مشکل برمی خورد و تبعات آن می تواند بالا نیامدن کامپیوتر یا سیاه شدن صفحه باشد.

از سایر قطعات مهم سخت افزاری می توان به قسمت ذخیره سازی اطلاعات یعنی هارد دیسک نام برد که اطلاعات از آن محل آسیب ببینند و نتوانند قشنگ و به درستی بارگذاری شوند می توانند در کارکرد سیستم عامل ویندوز مشکل ایجاد کنند و آسیب های جدی به کارکرد سیستم برساند.

تاثیر سخت افزار در بالا نیامدن کامپیوتر چقدر است؟

ویروس ها و بد افزار ها هم می توانند در رابطه سخت افزار با نرم افزار خلل ایجاد کنند و حتی در گاهی اوقات یک بدافزار خیلی تاثیرات مخرب داشته باشد می تواند با فعالیت بیش از حد سخت افزار و ایجاد حرارت زیاد مستقیم به بدنه سخت افزار کامپیوتر آسیب وارد کند.

درایور و نرم‌افزارهای کاربردی مورد استفاده در کامپیوتر اگر دارای نقص و باگی باشند می‌توانند در بالا آمدن سیستم و کامپیوتر شما نقش بسزایی داشته باشند به این صورت که با نصب یک درایور قدیمی یا عدم سازگاری با سخت افزار متناسب به شما می تواند در کار کرد آن قطعه مشکل ایجاد کند و اگر درایور کارت گرافیک باشد که مستقیم می تواند گربه سیاه شدن صفحه کامپیوتر شما شود و دسترسی به امکانات ویندوز نداشته باشید.

آیا با قطع وسایل جانبی از کامپیوتر مشکل صفحه نمایش حل می شود؟

گاهی اوقات قطعات و دستگاه های جانبی به کامپیوتر ما وصل هستند که می‌گذارند سیستم به درستی بارگذاری شود و بالا بیاید مثل کیبورد موس و چاپگر که اگر از برندهای متفرقه و ناآشنا در خرید موارد استفاده شود می تواند تاثیر نا جالبی را برای ما به ثمر بیاد.

بالا نیامدن سیستم

چرا بوت شدن کامپیوتر خیلی اهمیت دارد؟

گاهی اوقات مشکل لود شدن از همان نقطه بوت شدن سیستم شروع می شود یک مشکل در همان ابتدای کار وجود دارد که نمی گذارد سیستم بالا بیاید گاهی دستکاری نابلد دانه ۱ کاربر در تنظیمات بایوس سیستم کامپیوتر می تواند چنین مشکلاتی را به وجود بیاورد یا حتی فضای ابتدای هارد دیسک که معمولاً از آن به بوت سکتور خطاب می شود می تواند سبب مشکل در بوت شدن سیستم و عدم بالا آمدن کامپیوتر و صفحه نمایش ویندوز شود. پس توصیه ما این است اگر تنظیمات بایوس سیستم را آشنایی باهاش ندارید دستکاری نکنید و با همان مقادیر پیش فرض رهایش کنید داخلی در کارکرد سیستم کامپیوتر شما ایجاد نکند.

آیا پارگی و تکه تکه شدن کابل ها می تواند سبب بالا نیادمدن سیستم کامپیوتری شوند؟

گاهی اوقات مشکلات خیلی ساده پیش می آید مثل اینکه کابل مانیتور شما به درستی به سیستم وصل شده و دارای قطعی است و یا اینکه اصلا به برق متصل نیست و نمی تواند خروجی را به شما نمایش دهد و یا اینکه بر اساس قطع و وصلی زیاد و کابل usb و درگاه که دارد می تواند یک مشکلی را در اتصال درست سیستم ایجاد کند که سبب آن بالا نیامدن صحیح صفحه نمایش کامپیوتر است در حالی که ویندوز به درستی دارد کار می‌کند.

گاهی اوقات با تعویض کابلهای کامپیوتر که خیلی قدیمی امکان آسیب دیدگی در آنها وجود دارد با کابل های جدید و به روز می توان بررسی کرد که آیا مشکل در این قطعات بود. یا باید مورد دیگری را بررسی کرد.

روش پیدا کردن بالا نیامدن سیستم ویندوز از هشدار های سخت افزارچگونه است؟

یه نکته ای که خیلی مهم است اینکه بعضی مشکلات سخت افزار کامپیوتر در همان ابتدای روشن شدن سیستم با بوق های ممتدی که از سیستم شنیده می شود می توان به آن مسئله پی برد که با جستجوی نوع آن بوق متناسب با سیستم میتوان تقریباً متوجه شد که مشکل از کدام قطعه سخت افزاری است چون هر بوق نوعی علامت دهنده آن خرابی است به فرض مثال اگر سه تا بوق باشد مشکل از مادربرد و اگر دو تا بوق باشد مشکل از رم است اینها همش مثال بود و متناسب با کامپیوتر سیستم که در اختیار شماست متفاوت هستند.

چگونه نصب یک نرم افزار کل یک سیستم را از کار می اندازد؟

اختلالات نرم‌افزاری خیلی اوقات باعث مشکلات متفاوتی است به این معنا که افرادی داشتند به درستی از کامپیوتر خود استفاده می کردند اما ناگهان با نصب یک نرم افزار و ری استارت کردن کامپیوتر به درخواست آن نرم افزار دیگر صفحه کامپیوتر آنها به درستی بالا نیومد و اطلاعات موجود در آن بارگذاری نشد پس توصیه می کنیم هر نرم افزار از جای مطمئن و در صورت نیاز نصب و استفاده کنید. و از دانلود و نصب نرم افزارهایی که به سلامت آنها مطمئن نیستید شدیداً پرهیز کنید.

برای اینکه به مشکلات عجیب و غریب در کارکرد سیستم کامپیوتر خود بر نخورید توصیه می کنیم اصول نگهداری و مراقبت از سیستم خود را یاد بگیرید چون خیلی از آسیب ها و مشکلاتی که به سیستم وارد می شوند ثمره استفاده نادرست کاربران از آنهاست. هر جا هستید در پناه پروردگار یکتا شاد و سلامت باشید.