چطوری گوشی موبایل آپدیت کنیم
  1. خانه
  2. اپلیکیشن گوشی موبایل
  3. بهترین روش آپدیت گوشی موبایل چیست؟
اپلیکیشن گوشی موبایل

بهترین روش آپدیت گوشی موبایل چیست؟

در این مقاله آموزشی می‌خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم که چطور تلفن همراه خود را به بهترین نحو آپدیت کنیم تا بیشترین بازدهی را برای ما داشته باشد. باید این نکته را بدانید که بروزرسانی گوشی موبایل شاید در ظاهر کار خیلی ساده ای به نظر برسد اما…

دوره‌های در تخفیف

عجله کن! تکرار نمی شه…

در این مقاله آموزشی می‌خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم که چطور تلفن همراه خود را به بهترین نحو آپدیت کنیم تا بیشترین بازدهی را برای ما داشته باشد. باید این نکته را بدانید که بروزرسانی گوشی موبایل شاید در ظاهر کار خیلی ساده ای به نظر برسد اما در باطن دارای توجهاتی هست که اگر بدان دقت نشود ثمرات بدی به همراه دارد.

خیلی افراد اصلاً نمی‌دانند که کاربرد آپدیت برای تلفن همراه چست و اگر هم شما جزو این دسته افراد هستید دعوت می‌کنم از شما که اول آموزش فواید و چرایی آپدیت موبایل را ببینید که در آنجا به طور کامل در خصوص این موضوع بحث کرده‌ایم.

نکته اول اینکه هر وقت به امید خدا گوشی موبایل نو و جدیدی خریدید قبل از شروع استفاده از آن به نظر من در گام اول باید به قسمت تنظیمات گوشی رفته و بخش آپدیت و بروزرسانی را چک کنید. و اگر هر آپدیت جدیدی بود ابتدا توضیحات و موارد قابل ذکر برای آن آپدیت را مطالعه و در صورت لزوم می توانید آن را دانلود و نصب کنید.

مورد بعدی که خیلی از افراد رعایت نمی‌کنند وبه تبع آن دچار یکسری مشکلات و مسائل پس از آپدیت می‌شوند این هست که پس از آپدیت سریع شروع به نصب برنامه‌های دلخواه روی گوشی موبایل می‌کنند و مشغول استفاده از موبایل می‌شوند.

آسان ترین روش آپدیت گوشی موبایل چیست؟

نکته‌ای که اینجا وجود دارد و اصل موضوع این آموزش هست که پس از اینکه تمام آپدیت‌های تلفن همراه خود را انجام دهید و قبل از استفاده و کماکان که گوشی موبایل شما نو هست و هنوز اطلاعاتی را درونش نریختید باید یک کار دیگر هم انجام دهیم که به نظر من این کار یک جورایی مکملی برای آپدیت تلفن همراه شما محسوب می‌شود و تأثیر آپدیت را دو چندان می‌کنند.

اینکه بعد از آپدیت گوشی خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید یا اصطلاحاً ریست فکتوری (reset factory) کنیدش. با اینکار آپدیت قشنگ روی گوشی شما می‌نشیند و در‌واقع سیستم عامل تلفن همراه به کلی پوست اندازی می‌کند.

تذکر مهم: هیچ وقت گوشی موبایلی که درونش اطلاعات شما هست را به هیچ وجه بدون داشتن نسخه بکاپ یا پشتیبان از آن اطلاعات، ریست یا بازگشت به تنظیمات کارخانه نکنید چون تمام اطلاعات و فایل‌های شما شامل فیلم،عکس،آهنگ،اکانت‌های شما روی آن تلفن به کلی پاک می‌شود.

دوستان ریست گوشی پس از آپدیت کاملاً اختیاری بوده و کسی شما را مجبور به اینکار نمی‌کند و حتی شاید این مورد را جایی نشنیده باشید و اینجا اولین باری بود که کسی چنین موضوعی را بیان می‌کند.

عزیزان من هم این نکته را با تجربه بدست آوردم و هیچکسی در این مورد چیزی به من نگفته بود. تا اینکه با بررسی های مختلف روی انواع مدل های تلفن همراه به اثرات شگفت آور آن پی بردم. و همچنین باید خدمت شما عرض کنم که موارد گفته شده در این آموزش کاملا اختیاری بوده و بنده هیچ کس را مجبور به انجام اینکار نمی کنم و فقط سعی داشتم تجارب شخصی خودم را در این باره بیان کرده باشم.

چطوری گوشی موبایل آپدیت کنیم

انجام ریست فکتوری بعد از آپدیت را تأثیرش را زمانی می‌فهمید که سایر افراد پس از آپدیت گوشی موبایل خود به انواع مشکلات از قبیل کندی،داغ شدن گوشی،هنگ کردن و غیره برخوردند و علتش را هم نمی‌دانند و این موارد باعث شده که از آپدیت شدن گوشی می‌ترسند و تجربه‌ای ناخوشایند از اینکار دارند و به سایرین هم توصیه می‌کنند که به هیچ وجه تلفن خود را آپدیت نکنید.

ولی شما با رعایت این نکته یا اصلاً به این موضوعات و دغدغه های بی مورد برنمی‌خورید یا به حداقل می‌رسد. و در اکثر موارد موبایل شما به سلامت کار می کند.

چطوری گوشی موبایل را بدون مشکل آپدیت کنیم؟

خب شاید بپرسید اگر که مثلاً چند وقته داریم با تلفن همراه کار می‌کنیم و درون گوشی پر از اطلاعات شخصی است و ناگهان یک آپدیتی برای تلفن می‌آید آنوقت باید چه کنیم؟

ببینید در این مورد نکته اولی را که باید بدانید اینکه هیچ وقت جزو اولین نفراتی نباشید که تلفن خود را آپدیت می‌کند چون به نظرم در اینصورت با عرض معذرت باید بگویم موش آزمایشگاهی شرکت‌های سازنده می‌شوید که آپدیتی را که امروز به بازار اومده و هنوز جواب خود را به طور کامل پس نداده،نصب کرده‌اید و ممکن هست به مشکلات فراوانی بربخورید.

در این مواقع توصیه ما این هست که بگذارید حداقل یک ماه از انتشار آپدیت بگذرد و افراد مختلفی از سراسر دنیا آن را نصب و بررسی کنند و آنوقت اگر مشکلی نداشت شما با خیال راحت آن آپدیت را نصب و استفاده کنید.

موضوع دوم درباره این سؤال بود که موبایلی که درون آن اطلاعات حساس و مهم هست را پس از آپدیت که نمی‌توان بازگشت به حالت کارخانه یا ریست فکتوری کرد. چون که خودتان که از من بهتر می‌دانید که در اینصورت تمام اطلاعات و فایل‌های گوشی شما پاک می‌شود و گوشی می‌شود مثل روز اولی که خریدید و نو نو هست.

خب در اینجور مواقع دیگر نمی‌توانید پس از آپدیت،گوشی را را ریست فکتوری کنید وبه هیچ وجه هم نباید چنین کاری را انجام دهید و باید به همان صورت از گوشی استفاده کنید.

یا اینکه وسواس داشته باشید و شرایط و امکاناتی را داشته باشید که بتوایند از تمام اطلاعات گوشی موبایل بکاپ بگیرید و آن را به جایی دیگه‌ای انتقال دهید تا بتوانید پس از آپدیت و ریست گوشی مجدداً آن اطلاعات را روی گوشی ریخته و ازش استفاده کنید. امیدوارم از این مطلب آموزشی هم نهایت استفاده را برده باشید و در پناه خالق بی‌همتا شاد و سلامت باشید.